Automatinis telefoninių pokalbių įrašymas

Šių sistemų panaudojimo sritys gali būti įvairios: telefoninių pokalbių kontrolė specialios paskirties įstaigose (greitoji pagalba, gaisrinė, dujų avarinė tarnyba, policija), įstaigos, biuro darbuotojų kontrlei ir panašiai. Paprasčia automatiškai įrašinėti informaciją iš telefoninės linijos yra naudojant paprastus magnetofonus (juostinius, kasetinius). Tam reikalingas magnetofonas ir adapteris, priklausomai nuo telefoninės linijos būsenos įjungiantis magnetofono įrašymą (paprasčiausiu atveju magnetofonas pastoviai įjungtas įrašymo režimu, o adapteris tik komutuoja maitinimo įtampą), ir prijungiantis magnetofono įėjimo grandinę. Tačiau naudojant tokią sistemą yra gana varginantis įrašytos informacijos peržiūrėjimas, dažnai neįmanoma nustatyti kada (data ir laikas ) buvo skambinta, o ir informacijos nešiklis (audiokasetė ar juosta ) leidžia įrašyti gana ribotą kiekį informacijos.

Kurkas tobulesnės yra kompiuterinės sistemos. Kompiuterio panaudojimas šiam tikslui leidžia žymiai prailginti įrašymo trukmę (praktiškai įrašymo trukmę riboja tik kieto disko talpa), galima nesudėtingai atsekti kiekvieno pokalbio laiką ir datą (pagal konkretaus failo sukūrimo datą ir laiką) ir t.t. Viskas priklauso nuo naudojamos programinės įrangos.Šias sistemas sąlyginai galima būtų išskirstyti į dvi kategorijas:

1. Naudojančias specialias plokštes.

2. Naudojančios paprastas kompiuterio garso ploštes;

Specialios plokštės - tai plokštės, pritaikytos priimti informaciją iš įvairių šaltinių : telefoninių linijų, radijo stočių, mikrofonų ir t.t. Tai nėra garso plokštės. Viena tokia plokštė gali būti nuo 2 kanalų iki 24 ir daugiau. Kaip pavyzdys galėtų būti firmos DIALOGIC gaminiai. Plokštės ir programinės įrangos kaina (priklausomai nuo kanalų skaičiaus) gali svyruoti nuo 800$ iki 10 000$ ir daugiau.

Tačiau, jeigu reikalinga 1-4 kanalų sistema, nebūtina speciali plokštė ir brangi programinė įranga. Tam galima panaudoti paprastas kompiuterio garso plokštes. Įmanomi 2 būdai :

1. Viena plokštė - 1 kanalas;

2. Viena plokštė - 2 kanalai.

Viskas priklauso nuo naudojamos programinės įrangos ir kopiuterio galimybių. Naudojant programą RecAll Pro  galima prie vieno kompiuterio prijungti tiek linijų, kiek kompiuteryje garso plokščių. 

Dar vienas iš programinės įrangos variantų - http://www.sagebrush.com/. Options > Preferenses > Svitches yra pažymima "Enable Joystick button for recording" ir pažymimas "1" klavišas. Prieš tai reikia nepamiršti susiinstaliuoti Joystyck'ą. Jeigu yra problemos su Joystyck portu, galima jo ir nenaudoti. Ši programa leidžia paleisti įrašymą ir nuo VOX, t.y. kai signalo lygis garso plokštės iėjime viršyja nustatytą lygį. Neaiškinsiu apie visus programos nustatymus, nes ji tikrai nėra sudėtinga. Naudojant šią programą galima padaryti 2 ir net 3 kanlų sistemą. Tam būtina pasidaryti dar vieną arba du adapterius, instaliuoti dar vieną arba dvi garso plokštes, o programoje nurodyti atittinkamą draiverį. Yra išbandyta tokia 3 kanalų sistema, valdoma per VOX. Veikia puikiai !

Naudojant Atropos 6.08  prie vienos plokštės jungiamos 2 linijos. Šios programos privalumas - galima nustatyti įeinančio skambučio numerį, vedamas patogus žurnalas. Trūkumas - programą reikia pirkti (4 kanalų versija - 100 USD). 

Versadial SB Logger leidžia prie vieno kompiuterio prijungti iki 16 kanalų (8 garso plokštės). Ši programa taip pat yra perkama. Demo versijoje pilnai veikia 1 kanalas. Tai viena iš rimčiausių programų, skirtų šiam reikalui. Išbandžiau gal kokį 10 programų (kiek radau Internete), ir ši programa man labiausiai patiko. Kitos programos leidžia prijungti tik 1-2 linijas, arba reikalauja specialios plokštės (tipo Dialogic). Versadial SB Logger Service veikia kaip atskiras Windows NT servisas, foniniame režime, kompiuterio beveik nestabdo. Šiek tiek nepatogus player'is, bet su tuom galima taikytis, įvertinant kitus programos privalumus. Versadial SB Logger client veikia Windows NT,'95,'98. Jos pagalba galima per tinklą jungtis prie serverio, perklausyti įrašus, tiesiogiai praklausyti įeinančius ir išeinančius skambučius. Didžiausias šios programos trūkumas - negalima įrašymo valdyti nuo išorinio signalo (pvz. COM arba Joystic porto), tačiau naudojant tinkamą adapterį šia problemą galima išspręsti. 

Tam, kad prijungti kompiuterį prie telefono linijos, reikalingas specialus adapteris. Adapterio aprašymą galite rasti čia.

Atgal